Keçiören 15 Temmuz Ruhunu Yaşatıyor
peuterey jakke canada goose jakke pris woolrich parka timberland norge timberland boots woolrich arctic parka uggs vintersko parajumper jakke uggs votter belstaff jakke canada goose pris moncler jacket belstaff jacket barbour jakke canada goose expedition parka dame barbour jakke dame canada goose expedition parka barbour norge moncler vest
Keçiören 15 Temmuz Ruhunu Yaşatıyor
Keçiören 15 Temmuz Ruhunu Yaşatıyor
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,
30.11.2016 00:00:00

 

 

 

Keçiören 15 Temmuz Ruhunu Yaşatıyor

 

 


15 Temmuz hain darbe kalkışmasına karşı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile birlikte ilk andan itibaren sokaklara çıkarak vatan mücadelesi veren Keçiören, milli iradeye sahip çıkarak 27 şehit verdi. 218 kişinin de gazi olduğu o gece Keçiörenli'ler her yerdeydi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Ankara Emniyet Müdürlüğü önü, TÜRKSAT, Gölbaşı Özel Harekat Merkezi, Genelkurmay Başkanlığı önünde mücadele veren Keçiörenli'ler adeta destan yazdılar.

 


15 Temmuz Gecesi Hep Birlikte Milli Direniş

Olağan dışı hareketliliğin fark edilmesiyle birlikte saat 22.00'de Kalaba Kent Meydanına toplanan Keçiörenli'ler Türk Bayrakları ve tekbirlerle vatana sahip çıkmaya koştular. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı sonrası Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, SMS, sosyal medya hesapları ile herkesi istikbal mücadelesine davet etti. Başkan Ak o gece Belediye iş makineleri ve araçları ile yola çıktıklarını ifade ederek, "Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün darbecilerin saldırısına uğradığı haberini aldık. Belediyeye ait 150'ye yakın araçla Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne doğru harekete geçtik. O gece Cumhurbaşkanı Külliyesi'nin karşısındaki Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki hem de Külliye'deki halkın üzerine teröristler uzun menzilli silahlarla ateş açtılar, dolayısıyla 2 ateş arasında kaldık. Kendi ülkesinin silahsız vatandaşına ateş açacak kadar gözü dönmüş hainlere karşı cansiperhane mücadelemizi sürdürdük. Milli irademize, vatanımıza ve milletimize sahip çıkmak için sabah 08.00'e kadar Külliye'de nöbet tuttuk darbe kalkışmasının püskürtüldüğünden emin olduktan sonra oradan ayrılabildik." dedi.


Vatan Nöbeti Ve 15 Temmuz Yürüyüşü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın alanları boş bırakmayın çağrısıyla birlikte 15 Temmuz sonrası Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Keçiörenli vatandaşlar da gerek Kızılay'da gerekse Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde gün ağarana kadar nöbetteydiler. Al bayrakları ile meydanlara koşan vatandaşlar 26 gün boyunca "hainlere geçit yok" mesajı vererek teröristlerin emellerini boşa çıkardılar.


Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, 15 Temmuz’da tarihe geçen bir kahramanlık destanı yazan ve darbe girişimini önleyen milli irade şehitleri için yürüyüş düzenledi. Dev Türk bayrağının açıldığı yürüyüşte 20 bin kişi 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bulunan Millet Camii’ne kadar yürüdü.


15 Temmuz Şehitler Anıtıyla Keçiören, O Ruha Sahip Çıkıyor
Keçiören Belediyesi tarafından Keçiören girişine yapılan ve şehitlerin adının yer alacağı 15 Temmuz Şehitler Anıtıyla birlik beraberlik ruhu, vatan millet sevdası anıtlaştırılıyor. 15 Temmuz'a gönderme olarak kaide hariç 15 m ebatındaki anıtı çevreleyen 4 parça "tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet" ilkesini simgeleyecek.
 

Haberin Fotoğraf Galerisi


HAVA DURUMU
İSTANBUL
İstanbul
PİYASALAR
  Alış Satış
DOLAR 3,8591 3,866
EURO 4,5511 4,5593
STERLİN 5,172 5,199
ALTIN
ANKET

                 Sonuçları gör.