“Gezi”, Masumiyetini Yitirmiştir!
Fatma Atalay - Editör

“Gezi”, Masumiyetini Yitirmiştir!

 

Gezi olayları bize bir kere daha gösterdi ki Türkiye’nin iç dinamikleri tam olarak yerli yerine oturmuş değil. Eski yapıların hâlâ ülkeyi karıştırma, ortalığı ateşe verme potansiyeli çok yüksek. Üstelik o yapıların bütün güçleriyle harekete geçtiğini de zannetmiyorum.

 

Artık hiç kimse gezi parkı adıyla başlayıp geniş çevreyi tahrip eden eylemleri çevre duyarlılığı ile bağdaştıramamaktadır. Eylemler, çevre boyutunu, ağaç boyutunu aşmış siyasal bir manivelaya dönüştürülmüştür.

 

Hiçbir siyaset hatası, hiçbir üslup hatası, böyle yıkıcı, yakıcı bir reaksiyonu haklı ve masum gösteremez. Eylemlerin içinden çıkan sloganlar, dövizler, duvar yazıları, talepler ve uluslararası reaksiyonlar, bize meselenin asla masum olmadığını ve büyük siyasi operasyonun bir parçası olduğunu göstermektedir.

 

Bu eylemler her nasılsa; Terör belasının sonlandığı, IMF’e borcun bitirildiği, faizlerin minimum seviyeye indirildiği ve negatif faizlerin gündeme girdiği bir zamana denk gelmiştir. Ne tesadüf!..

 

Gelişmiş kabul edilen ülkeler krizden inlerken, Türkiye’nin büyüme rekorları kırmaya devam ettiği bir zamana denk gelmiştir. Ne tesadüf!..

 

Bu eylemler tanıdık geliyor, Menderes zamanından, Özal zamanından, Erbakan zamanından tanıyoruz… Gezi olayını organize edenlerde tanıyor ve tehdit amaçlı olarak onların sonlarını Sayın Başbakan’a hatırlatıyorlar. Bu liderler arasında ülkenin bağımlılıklardan kurtulması ve millete hizmet için seferber olunması konusunda bir benzerlik olduğu doğrudur.

 

Bilinmesi gereken, millet de eski millet değildir! Millet bu oyunu artık çözmüştür. Artık, kendi değerlerini, birikimlerini ve liderlerini faiz lobilerine, karanlık güçlere, küresel tezgâhlara kaptırmayacaktır…

 

Ülkemiz için aydınlık yarınlar temennisi ile sağlıcakla kalın,


 

Diğer Yazıları
HAVA DURUMU
İSTANBUL
İstanbul
PİYASALAR
  Alış Satış
DOLAR 3,8872 3,8942
EURO 4,577 4,5853
STERLİN 5,1418 5,1686
ALTIN
ANKET

                 Sonuçları gör.