ABD ve İsrail'e rağmen; Filistin'den tarihi zafer!
Fatma Atalay - Editör

ABD ve İsrail'e rağmen; Filistin'den tarihi zafer!

BM’nin tarihi oturumda Filistin’in ‘egemen devlet’ olarak tanınması anlamına gelen ‘gözlemci devlet’ statüsü kabul edildi.

 

BM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada, Filistin'in talebi için 138 ülke "evet", 9 ülke "hayır" oyu kullandı, 41 ülke çekimser kaldı.

 

Uluslararası alanda devlet olarak tanınma yolunda ilerleyen Filistin, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda tarihi bir oylama sonucu BM'de üye olmayan gözlemci devlet statüsü kazandı.
Filistin, böylece BM'de hukuki, siyasi ve diplomatik yetkilere sahip oldu. Filistin'e ayrıca "üye devlet" statüsü kazanma yolu da açılmış oldu. Bu kararla inşallah Filistin halkının sıkıntıları en kısa zamanda son bulur…

 


* * * * *

 


1993 yılı tam olarak aydınlatılabilseydi…

 

8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal şüpheli bir şekilde ölüyor, tam 19 yıl sonra ise otopsi yapılıyor. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı ölecek ve zamanın bir devlet yetkilisi bile çıkıp otopsi yapmayacak! Bu, vatana ihanettir! Öldüğünde kimse neden öldüğüne dair açıklama bile yapmadı. İşin ilginç tarafı; nasıl öldüğünün tespiti için incelemeler yapılıyor, o da açıklanmıyor.

 

Nasıl ve ne şekilde öldüğü gün, akıl tutulması yaşandığını ve ayrıntılı otopsi ve araştırmanın yapılmadığını, bugün, o günkü etkin güç odaklarını bilmeden veya görmezden gelerek sorgulamak abesle iştigal etmek olur.

 

Bu olayın tam olarak çözüleceğini zannetmiyorum. Çünkü Türkiye’de bugüne kadar dış bağlantılı hiçbir problem çözülemedi. Dış bağlantı ve destek olsa bile zehirlenme gerçekse, operasyon Türk derin yapılanması tarafından gerçekleştirilmiştir. Zira bu kadar büyük çaplı bir operasyonu, övündüğümüz istihbaratımızın bilmemesi mümkün değil! Ergenekon adı altında, Menderes’i de Özal’ı da öldürenler o grupların kontrolündedir.Özal’ın ölümüyle; Uğur Mumcu, Eşref Bitlis, Adnan Kahveci, Cem Ersever, Bahtiyar Aydın ve Üzeyir Garih’in ölümleri arasında bir ilişki var mıdır? 1993 yılı tam olarak aydınlatılabilseydi, merhum Özal'ın ölümündeki sis perdesi de kalkardı!

 

Ülkemiz için aydınlık yarınlar temennisi ile sağlıcakla kalın,


 

Diğer Yazıları
HAVA DURUMU
İSTANBUL
İstanbul
PİYASALAR
  Alış Satış
DOLAR 3,8872 3,8942
EURO 4,577 4,5853
STERLİN 5,1418 5,1686
ALTIN
ANKET

                 Sonuçları gör.