Epstein’in ‘Seks Adası’ skandalında Türkiye detayı
Epstein’in ‘Seks Adası’ skandalında Türkiye detayı
Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein’in Karayipler’deki özel adasında reşit olmayan kız ve erkek çocuklarına yönelik cinsel istismar, fuhuş, insan kaçakçılığı ve pedofili ağı kurduğu iddiasıyla yargılanan ve hapishanede intihar eden iş insanının skandalı büyüyor. Mahkeme belgelerindeki ‘Türkiye’ detayı ise dikkat çekiyor.

Epstein’in 2005 yılında Florida’da 14 yaşındaki bir kıza, cinsel ilişkiye girmek için para verdiği iddiasıyla gözaltına alınmasının ardından başlayan soruşturma, yüzlerce mağdurun ifadesi ve binlerce kanıtla devam ediyor. Epstein, 2019 yılında New York’ta tekrar tutuklandıktan sonra, hapishane hücresinde ölü bulundu. Ölümü intihar olarak kayıtlara geçse de, bazı komplo teorileri ve şüpheler ortaya atıldı.

Epstein’in ölümünden sonra, davayla ilgili yeni belgeler kamuoyuna açıklandı. ABD New York Bölge Hakimi Loretta Preska’nın kararıyla, 900 sayfadan fazla evrak üzerindeki gizlilik kararı kaldırıldı. Bu belgelerde, Epstein’in özel pilotu Nadya Marçinko’nun sorgusu da yer aldı. Marçinko, Epstein’in Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkeden çocuk kaçırdığını ve Amerika’ya getirdiğini söyledi.

Marçinko, 13 Nisan 2010 tarihinde, istismara uğrayan kız çocuklarının avukatı Katherine W. Ezell tarafından çapraz sorguya tabi tutuldu. Ezell, Marçinko’ya, Epstein’in Türkiye’den, Çek Cumhuriyeti’nden ve Asya ülkelerinden çocuk kaçırdığını ve bunları Palm Beach, New York, Santa Fe, Los Angeles, San Francisco, St. Louis, Avrupa, Karayipler ve Afrika’ya götürdüğünü biliyor muyduğunu sordu. Ayrıca, Epstein’in, Jane Doe #102 kod adlı 15 yaşındaki mağduru istismar ettikten sonra, soylulara, siyasetçilere, akademisyenlere, iş insanlarına da pazarladığını biliyor muyduğunu sordu. Marçinko, kendisine yöneltilen soruların tamamına cevap vermeyi reddetti.

Yeni yayınlanan mahkeme dosyalarında, Epstein’in adasında çekildiği iddia edilen ve Epstein’ı suçlayan Sarah Ransome tarafından sağlanan bir dizi fotoğraf da ortaya çıktı. Fotoğraflarda, kameraya gülümseyerek birbirlerine sarılan bir grup kız görülüyor. Fotoğraflarda, Epstein’in özel pilotu olan eski Slovakyalı manken Nadya Marçinko ile Epstein’in bir dönem kız arkadaşı olan Ghislaine Maxwell de yer alıyor. Başka bir fotoğrafta ise, Maxwell, Epstein’in reşit olmayan kızlara tecavüz etme suçlamasıyla Aralık 2020’de Paris hapishanesinde kendini öldüren arkadaşı Fransız model Jean-Luc Brunel ile birlikte poz veriyor.

Epstein’in ‘Seks Adası’ skandalı, dünyanın en ünlü ve güçlü isimlerini de içine çekiyor. Epstein’in adasına gittiği belirlenenlerin listesi yayınlanmaya devam ederken; aralarında Stephen Hawking, Bill Clinton, Michael Jackson, Prens Andrew gibi çok sayıda ünlü ismin skandala karıştığı belirlendi. Ayrıca, adaya giden siyasetçiler, oyuncular ve iş adamlarının hepsinin görüntülerinin olduğu söyleniyor. Binlerce video kaydının olduğu iddia ediliyor.

Epstein’in ‘Seks Adası’ skandalı, sadece lüks ve güzellikle değil, aynı zamanda iğrençlik ve gizemle de anılıyor. Adada neler yaşandığına dair detaylar hala aydınlatılmayı bekliyor. Bu skandal, uluslararası kamuoyunda büyük yankı uyandırıyor ve adaletin sağlanması için çaba gösteriliyor.

PlusHaber
Resmi Doğrulanmış Hesap

PlusHaber, haber paylaşma kültürüne katkıda bulunmak ve herkesin fikirlerini ve haberlerini dünya çapında paylaşmasına izin vermek için tasarlandı. Kullanıcılar, haber paylaşma kültürüne katkıda bulunmak için PlusHaber'i kullanabilirler ve dünya çapında haber paylaşma deneyimi yaşayabilirler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://plushaber.com.tr/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!