Google'ın Circle to Search Özelliğine Metin Okuma ve Daha Fazla Özellik Geliyor
Google'ın Circle to Search Özelliğine Metin Okuma ve Daha Fazla Özellik Geliyor
Yeni özellikler, Circle to Search uygulamasının APK'sının sökülmesiyle keşfedildi.

Google, yapay zeka destekli Circle to Search özelliğine metin okuma işlevi de dahil olmak üzere daha fazla özellik ekleyebilir. İlk olarak Ocak ayında duyurulan bu görsel arama özelliği, kullanıcıların ekranlarındaki bir nesneyi daire içine alarak, dokunarak veya vurgulayarak ve web'de aratarak arama yapmalarına olanak tanır. Google, 14 Mayıs'taki geliştirici konferansında bu özelliğe matematik çözme yetenekleri eklediğini duyurdu. Yeni bir rapor, yakında üç yeni özelliğin daha gelebileceğini öne sürüyor.

Android Authority'nin AssembleDebug ile iş birliği yaparak hazırladığı bir rapora göre, Circle to Search özelliği yakında ekranın belirli bir bölümünü sesli olarak okuyabilir. Bu keşif, Google beta uygulamasının v15.20.36.29 sürümünün APK'sının sökülmesiyle yapıldı. Bu da Circle to Search'e metin okuma yeteneklerinin geleceğini ima ediyor. Raporda ayrıca iki diğer özellik olan "Dinle" ve "Hepsini Seç" özelliklerinin de gelebileceği belirtiliyor.

Bu özelliklerin her ikisinin de Google Lens'ten alınmış olabileceği bildirildi. Google Lens'teki "Dinle" özelliği vurgulanan metni sesli olarak okurken, "Metni Seç" seçeneği görüntüde veya kamera vizöründe görünen metni vurgulayabilir.

Raporda ayrıca, kullanıcıların aramak için ekranın bir alanını seçtiklerinde bir "Kaydet" seçeneğinin mevcut olabileceği belirtildi. Bu seçeneği kullanmak, ekran görüntüsünü cihazın galeri uygulaması yerine, Google uygulamasının "Yüklenen Görüntüler" koleksiyonundaki Kaydedilenler sekmesine kaydedecektir.

Teorik olarak, ipucu verilen tüm özellikler, Circle to Search'e yeni eklenenlerle bütünleşebilir. Başlangıçta sadece Samsung Galaxy S24 serisinde mevcut olan bu özellik, son birkaç ayda diğer Android akıllı telefonlara da geldi.

Tanıtımından bu yana, bu özellik yeteneklerini artırmaya yönelik birçok güncelleme aldı. Bunlardan öne çıkanlardan biri, öğrencilere adım adım talimatlarla matematik ve fizik problemlerini çözme imkanı veren özel bir araçtır. Bu, Google'ın Gemini LLM üzerine inşa edilen, öğrenme için ayarlanmış AI Büyük Dil Modelleri (LLM) ailesi olan LearnLM'yi kullanır.

PlusHaber
Resmi Doğrulanmış Hesap

PlusHaber, haber paylaşma kültürüne katkıda bulunmak ve herkesin fikirlerini ve haberlerini dünya çapında paylaşmasına izin vermek için tasarlandı. Kullanıcılar, haber paylaşma kültürüne katkıda bulunmak için PlusHaber'i kullanabilirler ve dünya çapında haber paylaşma deneyimi yaşayabilirler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://plushaber.com.tr/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!